0263-270045 scoalageneralalivezile@yahoo.com

Acordare costuri excepționale

COSTURILE EXCEPȚIONALE SUNT:
- Costurile excepționale sunt indispensabile participanților cu oportunități reduse pentru a participa la mobilități, și sunt suplimentare față de costurile suportate prin celelalte categorii de cheltuieli, în conformitate cu proiectul aprobat
- Costuri legate de achiziționarea minimului necesar unui tânăr/copil pentru deplasarea în străinătate: îmbrăcăminte de călătorie, încălțăminte, valiza de călătorie
- Grantul, în valoare de 100 de euro/participant (pt. 5 elevi) va fi utilizat în felul următor: asigurarea hainelor de călătorie, încălțăminte, valiza de călătorie
- Banii acestia vor fi acordați pe baza unui dosar

PROIECT ERASMUS + ”TRANSFORMARE PRIN DIGITALIZARE ÎN MEDIUL RURAL”

Vă anunțăm demararea procedurii de selecție a grupului țintă de 10 elevi participanți + 2 rezerve, în vederea participării la mobilitatea de grup din cadrul proiectului Erasmus + ”TRANSFORMARE PRIN DIGITALIZARE ÎN MEDIUL RURAL” nr.2031-1-RO01-KA122-SCH000145918 care se va desfășura în Barcelos, Portugalia.

PROIECT ERASMUS + ”TRANSFORMARE PRIN DIGITALIZARE ÎN MEDIUL RURAL”

Vă anunțăm demararea procedurii de selecție a grupului țintă de 10 CADRE DIDACTICE +2 rezerve, în vederea participării la activități de Job-Shadowing (3 cadre didactice) și cursuri de formare (7 cadre didactice) în cadrul proiectului Erasmus + ”TRANSFORMARE PRIN DIGITALIZARE ÎN MEDIUL RURAL” nr.2023-1-RO01-KA122-SCH000145918 care se va desfășura în Barcelos, Portugalia.

Anunț înscrieri în clasa pregătitoare an școlar 2023-2024

Înscrieri în clasa pregătitoare an școlar 2023 - 2024 se fac începând cu data de 03.05.2023 până în data de 18.05.2023 la sediul unității

Anunț concurs

Școala Gimnazială Livezile, cu sediul în Livezile, jud. Bistrița-Năsăud, organizează concurs pentru ocuparea unei funcții contractual vacante în conformitate cu prevederile H.G. nr. 1336/28.10.2022, după cum urmează:
(detalii în documentul atașat)

"Înscrieri în clasa pregătitoare"

Înscrierile în clasa pregătitoare an școlar 2022 - 2023 se fac începând cu data de 10.04.2022 până în data de 10.05.2022 la sediul unității. Conform planului de școlarizare, în anul școlar 2020-2021, la Școala Gimnazială Livezile, vor funcționa următoarele clase:
1. ȘCOALA GIMNAZIALĂ LIVEZILE 1 clasa cu 24 elevi
2. ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOROLEA 0.50 clasa cu 8 elevi
3. ȘCOALA PRIMARĂ CUȘMA 0.50 clasa cu 8 elevi
4. ȘCOALA PRIMARĂ DUMBRAVA 0.34 clasa cu 7 elevi
- copie certificat naștere copil
- copii acte identitate părinți
- rezultatul evaluării nivelului de dezvoltare psihosomatică (pentru copii născuți între 01.09.2016 - 31.12.2016).

Descarcã anunț

"Informare grad de vaccinare"

Informare privind gradul de vaccinare în rândul personalului din cadrul Școlii Gimnaziale Livezile la 05.11.2021

Descarcã anunț

"Informare grad de vaccinare"

"Înscrieri în clasa pregătitoare"

Înscrierile în clasa pregătitoare an școlar 2021 - 2022 se fac începând cu data de 29.03.2021 până în data de 28.04.2021 la sediul unității. Conform planului de școlarizare, în anul școlar 2020-2021, la Școala Gimnazială Livezile, vor funcționa următoarele clase:
1. ȘCOALA GIMNAZIALĂ LIVEZILE 1 clasa cu 28 elevi
2. ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOROLEA 0.50 clasa cu 8 elevi
3. ȘCOALA PRIMARĂ CUȘMA 0.50 clasa cu 7 elevi
4. ȘCOALA PRIMARĂ DUMBRAVA 0.34 clasa cu 7 elevi
- copie certificat naștere copil
- copii acte identitate părinți
- rezultatul evaluării nivelului de dezvoltare psihosomatică (pentru copii născuți între 01.09.2015 - 31.12.2015).

"Înscrieri în clasa pregătitoare"

Înscrierile în clasa pregătitoare an școlar 2020 - 2021 se fac începând cu data de 04.03.2020 până în data de 23.03.2020 la sediul unității. Conform planului de școlarizare, în anul școlar 2020-2021, la Școala Gimnazială Livezile, vor funcționa următoarele clase:
1. ȘCOALA GIMNAZIALĂ LIVEZILE 1 clasa cu 21 elevi
2. ȘCOALA GIMNAZIALĂ DOROLEA 0.50 clasa cu 9 elevi
3. ȘCOALA PRIMARĂ CUȘMA 0.50 clasa cu 5 elevi
4. ȘCOALA PRIMARĂ DUMBRAVA 0.50 clasa cu 5 elevi
Acte necesare:
- copie certificat nastere copil
- copii acte identitate parinti
- rezultatul evaluării nivelului de dezvoltare psihosomatică (pentru copii născuți între 01.09.2014 - 31.12.2014).

Descarcã anunț

"Anunț achiziție directã - Pachet finisaje"

Autoritatea contractantã va achiziționa produsele din catalogul electronic al operatorului economic care ofertează prețul cel mai scăzut. Pentru identificare, oferta de preț se va publica în catalogul electronic sub denumirea "Pachet finisaje"

Descarcã fișier